MAK

Mulgimaa Peremäng

Mulgimaa Peremäng on 2015. a. alguse saanud lõbus koguperemäng, kus on võimalik külastada erinevaid Mulgimaa külasid, talusid, kogukondi, ettevõtteid ja looduskauneid paiku. Peremäng toimub suvekuudel viiel erineval päeval. Igale ajaloolisele Mulgimaa kihelkonnale on pühendatud oma päev, et just selle kandi elu-oluga põhjalikumalt tuttavaks saada, maitsta kohalikke maitseid, nuusutada suvepäeva lõhnu.

Mulgimaa Peremängu eesmärk on tutvustada Mulgimaad, siin elavaid ja toimetavaid inimesi, huvitavaid tuntud ja tundmatuid ajaloolisi kohti ning Mulgimaa eluolu nii minevikus kui tänapäeval. Igas mängupunktis ootavad põnevad ülesanded, õpitoad, ekskursioonid või ajaloolised meenutused. Igaüks saab käed külge panna ja proovida ise paela punuda, kaelkookudega vett tuua, puid saagida, kartulit võtta, ravimtaimi avastada, kassile pai teha või kanadele teri visata.

Mängijaid ootavad mängupäevadel ees särasilmsed külaelu eestvedajad, töökad talupidajad, elustiili ettevõtjad ja kultuuriväärtuste hoidjad, kes kõik on avanud külalistele oma uksed.

Allikas: https://mulgiperemang.ee/
Foto: Mulgimaa Peremäng