MAK

Lõõtsavägilased

Ansambel Lõõtsavägilased, kooseisus Andres Eelmaa, Rasmus Kadaja, Tobias Tae, Ott-Mait Põldsepp ja Margus Põldsepp. Lõõtsavägilased tegutsevad viiendat aastat ja mängivad rahva- ja pärimus-muusikat, katsetatakse ka teiste muusikastiilidega. Ansamblil on olnud üle 600 kontsert-esinemise ning üles on astutud paljudel Eesti suurematel pärimusmuusika festivalidel. Ansambel kuulub täies koosseisus ka Mulgimaa Noorteorkestri ridadesse. Oma esinemistel ansambel alati rõhutab oma mulgi päritolu ning aukohal on laulud ning pillilood Mulgimaalt.

Ansamblile on omistatud mitmeid auhindu alates tegutsemise algusest: Karksi Valla kultuuripreemia 2014; ETNO KULP 2015 ("Uustulnuk pärimusmuusikas"); ERRS LOKULAUD 2015  kategoorias - Aasta kollektiiv; Viljandimaa Kultuurkapitali aastapreemia 2015 (Eduka muusikalise tegevuse eest);“Elmari laul 2018” võitja, lauluga "Kui laubä õhta jõudis" .

Albumid: Koos Linnuteega „Meie noor ja tormiline elu“ 2016; „Edimise numre miis“ 2017; „Kolmaz „ 2018; „Kontsert CD ja DVD Pidu Kodun“ märts’ 2019

https://www.facebook.com/lootsavagilased/